510 833 400

UZDATNIANIE WODY W STUDNICzy masz już system uzdatniania wody? A może potrzebujesz nowego? Nasz personel może polecić usługę lub system, który spełni Twoje potrzeby wodne. Zaczynamy serię testów na miejscu i dopasowujemy analizę wody, aby określić stopień i powód zanieczyszczeń. Zanieczyszczenia mechaniczne są eliminowane przez różnego rodzaju filtry, natomiast biologiczno-chemiczne mające bezpośredni związek na nasze zdrowie,  przez systemy uzdatniające, które doskonale normują wartości pierwiastków do zalecanych jednostek i eliminują wszystkie potencjalnie występujące bakterie w wodzie.

Nowoczesne metody uzdatniania wody

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom Klientów, stosujemy następujące metody uzdatniania wody:


Korzyści

Oferowane przez Nas kompleksowe usługi – badanie i uzdatnianie wody pitnej pozwolą Państwu zminimalizować koszty, oszczędzić czas oraz łatwo i bezpiecznie korzystać z czystej i zdrowej wody pitnej.


Pierwsze oznaki złej wody.

Maja Państwo problemy z jakością wody? Nasza firma od lat tworzy systemy, których celem  jest wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów, barwienia, osadów lub potencjalnie szkodliwych zanieczyszczeń w wodzie.

Oto niektóre z najczęstszych dolegliwości o których słyszymy, gdy klienci dzwonią do nas :


Kiedy masz problem ze studnią?

Niektóre lub wszystkie z tych symptomów mogą być obecne i wskazać problem:

Jeśli zauważyłeś któryś  z wyżej wymienionych problemów, prosimy o kontakt , a postaramy się doradzić i wybierzemy najlepszy możliwy sposób regeneracji i uzdatniania ujęcia wodnego.

Studnia kopana często produkuje wodę zażelazioną.

Czym jest bioporastanie - bakterie żelazowe i mangan?

Jest to zjawisko naturalne - mikroorganizmy łączą się z metalami i minerałami w swoich środowiskach. Żelazo i mangan w znacznym stopniu wpływa na zanieczyszczenia biologiczne studni, systemów wodnych i środowisk wodonośnych w całej Polsce. W niektórych miejscach powoduje wielkie szkody, w innych jest on uważany za drobne uciążliwości. Żelazo i inne  zanieczyszczenia biologiczne tworzą i osadzają  w studniach biofilmy.

Bakteryjne żelazo zazwyczaj całkowicie różni się wizualnie od mineralnego czyli jest to często maź/sluz gdzie cząstki żelaza są połączone ze strukturami bakteryjnymi. Jednak niezależnie od źródła wody zawsze minimalnie występują. Nie wszystkie biofilmy są szkodliwe i często naturalne żelazo działa jako filtr wstępny  działając pozytywnie na wodę. Zanieczyszczenia biologiczne mogą być uciążliwe lecz ekonomicznie i skutecznie eliminowane są dzięki nowoczesnym  urządzeniom i technologiom.

Studnia głębinowa i dobre minerały.

Czysta woda nie może mieć kontaktu z obcym żelazem

Studnia Głębinowa dobrze zrealizowana i systematycznie raz na rok lub dwa odkażana do rzadkości stwarza małe problemy. Starego typu studnie z rurami stalowymi (zabezpieczające/obsadowe) wiertnictwo używało lata temu i zastąpiło atestowanymi wodnymi z tworzyw. Najistotniejszym wymogiem nowoczesnej studni głębinowej jest jak najmniejsza styczność wody z elementami korodującymi.

Mineralne żelazo, jeżeli występuje w normalnych warunkach gruntowych, generalnie jest przyczyną  gromadzenia się osadu w studni  którego usuniecie nie jest skomplikowane, ale raz na 10-15 lat musi być wykonane czyszczenie studni głębinowej.

Masz pytania? Chętnie spotkamy się z Państwem na miejscu i udzielimy ważnych informacji związanych z ekonomicznym uzdatnianiem wody.

Skontaktuj się z nami - 509 609 112

grupa wody polskie
Christmas is coming and I want to surprise my boyfriend. What gift to buy? Priced around £200, a practical gift. replica rolex are a great option that will make your boyfriend look good in front of friends.